Vinařství

Naše rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Čejč. Obec Čejč náleží do vinařské oblasti Morava a podoblasti Slovácká. Vinařství a vinohradnictví se naše rodina věnuje již řadu let. Já se svou rodinou jsem již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Ve vinici a sklepě jsem pracoval už od dětství se svým dědou Antonínem Stávkem a pak i se svým otcem Ing. Zdeňkem Stávkem. V roce 1998 jsem se svým otcem postavil vlastní sklepní hospodářství a následně obnovil přestárlé vinice a také vysadil zcela nové vinice. V roce 2014 jsme sklepní hospodářství rozšířili prohloubením sklepu.

V našem rodinném vinařství klademe důraz na vypěstování kvalitní suroviny. Většinu prací ve vinici provádíme ručně. Šetrným přístupem k půdě, vinnému keři a co nejmenším počtem chemických ošetření se snažíme vypěstovat kvalitní hrozen, který je základem kvalitního vína.

Při výrobě vína používáme tradiční postupy, doplněné postupy moderními jako je řízené kvašení a u červených vín jablečno-mléčnou fermentací. Naším cílem je produkce vysoce kvalitních odrůdových suchých vín.

Ing. Robert Stávek